×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

 

 

  • تاریخ انتشار : 1402/07/10 - 13:29
  • بازدید : 157
  • تعداد بازدیدکننده : 153
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بازدید ریاست دانشگاه Szeged مجارستان

بازدید ریاست دانشگاه Szeged مجارستان از مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه

آقای پروفسور Rovo Laszlo در روز پنجم مهر ماه 1402 با هیئت همراه از مرکز تحقیقات سلامت غذا بازدید کردند.

آقای پروفسور Rovo Laszlo که تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی را با ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر زالی، به امضاء رسانده‌اند. در روز 5 مهرماه با هیئت همراه از مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه بازدید نمودند. آقای دکتر یزدان‌پناه ریاست مرکز، ضمن خوش‌آمدگویی به آقای دکتر Laszlo و آقای دکتر شهرام مدنی، عضو هیئت علمی دانشگاه Szeged، به همکاری‌های مرکز تحقیقات سلامت غذا با مرکز ملی زنجیره سلامت غذای مجارستان و همکاری‌های علمی و فناوری اشاره نمودند. در ادامه آقای دکتر Laszlo و هیئت همراه از آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات سلامت غذا که به عنوان بخش تحقیق و توسعه سازمان غذا و دارو فعالیت می‌کند، بازدید نموده و با فناوری‌های نوین توسعه یافته توسط محققین این مرکز در زمینه شناسایی اصالت و سلامت مواد غذایی و محصولات کشاورزی با روشهای طیف‌سنجی پرتابل و تصویربرداری ابرطیفی و هوش مصنوعی آشنا شدند.

همچنین با تحقیقات صورت‌گرفته در زمینه شناسایی آلاینده‌ها نظیر اکریل آمید و آفت‌کش‌ها در مواد غذایی و نمونه‌های بیولوژیک (نظیر مو) و ارزیابی خطر آنها در نان آشنا شدند.

در ادامه آقای دکتر یزدان پناه با توجه به همکاری‌های بین‌المللی مرکز تحقیقات سلامت غذا با دانشگاه واخنینگن هلند، آژانس بهداشت و سلامت غذای اتریش، مرکز زنجیره سلامت غذای مجارستان و مرکز تحقیقات غذای کره، آمادگی خود را برای همکاری‌های علمی و فناوری با دانشگاه Szeged اعلام نمودند.

 

  • گروه خبری :
  • گروه خبری : 132271
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب